Germ Fighting Cream 100ml
Derma5 voide on puhtaista ja luonnonmukaisista raaka-aineista valmistettu, tutkitusti tehokas apu hevosten ja koirien ihoinfektioiden ja ihokovettumien hallintaan (mm.rivi, hot spot, elefantti-iho). Derma5 voiteen sisältämät eteeriset öljyt auttavat estämään ihovaurion leviämistä. Derma5 voide tukee myös ihon uudistumista omega-3, -6 ja -9 rasvahappojen ja eteeristen öljyjen avulla sekä pehmentää kovettumia.
Käyttöohje:Hiero Derma5-voidetta puhtaalle ja kuivalle iholle. Hoida oireilevat alueet päivittäin. Vältä aineen joutumista silmiin ja limakalvoille. Ravistele ennen käyttöä.
Ainesosat: Vesi, karitevoi, pellavasiemen, vehnänalkio, tyrni, kasviperäinen glyseriini & propaanidioli, aloe vera, laventeli, minttu, sitruunaruoho, timjami, rosmariini, magnolia, emulgointiaine, selluloosa, pH ~ 7, Säilytys: +10 – 25°C, Ei sisällä FEI:n kieltämiä aineita – ei doping varoaikaa. Ruotsissa aloe veran käytöllä on 96 tunnin varoaika.
Nopea toimitus Suomesta
Tuotetta on tarkistettu olevan Tuurin varastossa tänään kello
Palautus
Tuotetta valittaessa kannattaa tutustua tarkoin tuotetietoihin, jotta onnistuisit ensimmäisellä kerralla. Mikäli et kuitenkaan ole tyytyväinen tuotteeseen niin palauttaminen on helppoa. Lue lisää: Toimitus & Palautus